Patříte mezi nadšené rukodělce, kteří mají neustále umazané ruce od lepidla, temperek nebo vodových barev? Stále vymýšlíte nové a neméně kreativní postupy a váš domov zdobí nespočet vlastnoručně vyrobených uměleckých děl? Pak pro vás bude tento článek takovou malou Hi-techvýzvou. Na následujících řádcích si totiž prozradíme, jak do svého příbytku kreativně umístit domácí projektor, díky němuž si můžete vychutnávat filmy, oblíbené seriály či rodinné fotografie v nadčasové kvalitě, o níž se vám u klasické televize doposud ani nesnilo.
Klasika vs. kreativita
Přesto, že pořízení domácího projektoru nepatří mezi finanční položky, které byste ve výdajích domácnosti prakticky ani nepoznali, po prvním uvedení do provozu nebudete chtít tohoto moderního společníka vyměnit za nic jiného. A právě samotné umístění projektoru je to, oč tu běží. Pokud nechcete vybočovat z řady a umístit projektor stejným způsobem jako drtivá většina tuzemských domácností, pak jej s největší pravděpodobností nainstalujete pod strop. My ale věříme, že ve vás dřímá kreativní duch a proto se nespokojíte s žádnou fádní klasikou. Projektor je totiž možno instalovat také mnohými dalšími způsoby. Umístit jej můžete například na poličku, kde jej necháte volně stát nebo jeho tělo ukotvíte šroubky. Použít můžete také speciální stropní box či motorický výtah, jenž se hodí zejména pro snížené stropní podhledy.
Využijte své kreativity i během následné péče
Nezapomínejte na to, že o projektor a zejména pak jeho lampu, je nutno pravidelně pečovat. Pokud tedy zpozorujete horší viditelnost nebo kvalitu obrazu, projektor vypněte, lampu nechte vychladnout a následně ji i samotné tělo projektoru očistěte suchým hadříkem nebo hadříkem navlhčeným ve vodě. Pokud ani tato péče nepomůže, bude nejspíš nutné vyměnit stávající lampu projektoru nebo jej odnést do specializovaného servisu.