Každá šikovná hospodyňka kuřecí vývar připravuje po svém. My vám nyní přinášíme recept, který zvládne i úplný začátečník. Z výsledku budete určitě nadšení. Tato polévka se hodí pro každou příležitost. Podávat ji můžete jak hostům při svátečním obědě, tak i své rodině během všedních dní. Zaručeně zahřeje a zachutná.
Jaké suroviny budete potřebovat na přípravu kuřecího vývaru?
Připravte si následující ingredience:
- 2 litry studené vody
- ½ kilogramu kuřecího masa (ideálně stehna, paličky, krk, či hřbet)
- 2 až 3 mrkve
- 1 větší cibuli
- 2 brambory
- 1 česnekový stroužek
- čerstvou petržel
- 2 až 3 bobkové listy
- lžičku soli (nebo dle chuti)
- mletý černý pepř
Na vaječné kapání si obstarejte:
- 60 až 100 gramů hrubé mouky
- 2 vajíčka
- ¼ lžičky soli
Jak postupovat při přípravě kuřecího vývaru?
Do velkého hrnce vložte očištěné kuřecí maso, přidejte k němu i oloupanou cibuli, bobkový list, sůl, přilijte dva litry vody a vařte, dokud se tekutina dozlatova nezbarví. Vývar je dobré vařit na mírném plamenu alespoň dvě hodiny, aby byl řádně silný.
Hrnec při vaření přiklopte poklicí. Až polévka získá svou intenzivní chuť, vyjměte z ní kuřecí maso, bobkové listy i cibuli. Tu nakrájejte na kostičky a vraťte zpět do vývaru. Kuřecí maso pečlivě oberte a také dejte zpět do hrnce.
V další fázi přidáte do vývaru i oloupanou a nahrubo nastrouhanou mrkev, oloupané a na kostičky nakrájené brambory a jemně nasekanou petrželku. Polévku povaříte do změknutí zeleniny dalších zhruba dvacet minut. Mezitím se pusťte do přípravy vaječného kapání.
Příprava vaječného kapání a servírování polévky
V malé misce si nejdříve rozšlehejte vejce se solí a poté postupně přidávejte hrubou mouku. Tak vám vznikne hustější vaječná kasička. Tu lze do vývaru kapat pomocí cukrářského sáčku nebo vkládat lžící. Vaječné kapání vkládejte do polévky až v poslední fázi a nechte povařit asi pět až deset minut.
Poté bude polévka hotová. Podávejte ji horkou například s čerstvým pečivem. Dobrou chuť!