Rifle patří mezi nejběžnější součást každého šatníku. A když se nám prošoupou nebo stihnout vyjít z módy nemusí jejich cesta vést hned na smetiště. Ještě se dají mnohostranně využít. Přináším pár tipů, jak lze ještě rifle prakticky využít.
Kabelka
Vyrobit kabelku ze starých riflí nepatří do žhavých novinek. Avšak nemusíte kabelku zhotovit pouze šitím, ale také háčkováním. Rifle nastříháte na proužky, které k sobě vždy pomocí pár stehů spojíte a namotáte do klubíčka. Podle šíře proužku, zvolíte tloušťku háčku.
Riflové šperky
Riflovina se prorostla až do světa bižuterie. S pomocí zbytku rifloviny, stužek, řetízků a perliček se dají vyrobit velmi slušivé a zajímavé doplňky na krk, uši, ruku či do vlasů. Ty se samozřejmě dobře kombinují s jinými riflovými doplňky.
Prostírání
Ano ačkoliv to zní možná šíleně, ale ze zbytků rifloviny se dá vyrobit prostírání a podšálky. Jejich obliba roste zejména u venkovního stolování nebo na chalupě. Samozřejmě záleží, jak máte vybavený interiér. Třeba se vám riflové prostírání zalíbí a pořídíte si jej i domů. Vyrobit podšálky je přitom velmi snadné a rychlé. Pomocí lepidla na textil rolujeme nastříhané proužky do požadované velikosti.
Riflová miska
Opět je možné vybírat postup zhotovení. Riflová miska se dá buď uháčkovat z výše zmiňovaných proužků. Nebo se dá vyrobit pomocí lepidla na textil. Postup je stejný, jako u výroby novinových misek a hrníčků. Miska se obalí do potravinové fólie a lepíme na ní kousky rifloviny. Po uschnutí misku vyloupneme, fólii odstraníme a okraje misky můžeme začistit nalepením krajky, stužky, korálků.
Kobereček
I tentokrát je možné si vybrat, který z postupů je vám milejší. Na kostičky nastříhanou riflovinu k sobě sešijete stejně, jako patchwork. Tento způsob si vyžaduje začištění spodní strany podšívkou. Další možnost je kobereček uháčkovat. Oba způsoby jsou zajímavé a vypadají zvlášť hezky jak na dřevěné podlaze, tak na dlažbě v koupelně.