5 skvělých tipů, které vám pomohou k minimalistickému bydlení

Mnozí z nás nakupují domů zbytečnosti jen proto, že mají pocit, že je jejich dům/byt prázdný. Co by za to někteří dali, kdyby mohli současné bydlení vyměnit za minimalistické s minimem úsilí na údržbu a pořádek. Zachování jednoduchého životního stylu má své výhody.

Minimalistické bydlení je současně velmi populární a není se čemu divit. Takové bydlení je moderní, vzdušné, elegantní a přináší svobodu. Klíčem je použít co nejméně věcí, ale kvalitních. Poradíme vám, jak v 5 krocích docílit minimalistického bydlení.

Neskladujte zbytečnosti

Jestliže máte vestavěnou skříň, kde se vám bez problémů vejde nejnutnější oblečení, nekupujte už zbytečně další skříně a komody. Ze všeho nejdřív si udělejte pořádek (inventuru) v oblečení, obuvi, kabelkách, ložním prádle a nechte si skutečně jen to, co unosíte a užijete. Vyřazené věci prodejte, darujte, vyhoďte nebo jinak zužitkujte.

Inventura nábytku

Jakmile si uděláte pořádek ve všech věcech, nářadí, hračkách, špižírně patrně zjistíte, že vám nějaký ten kus nábytku a dalšího zařízení ještě i překáží a že ho vlastně ani nepotřebujete. Samozřejmě, že nechceme, abyste měli holobyt, ale ruku na srdce…během života jsme se naučili střádat jako křečci zbytečnosti.

Klíčem je tedy vytřídit oblečení, obuv, hračky, knížky, nářadí a nechat si skutečně jen to potřebné. Toto je zpravidla to nejtěžší, protože většina lidí má tendence říkat: ale tohle se může ještě hodit. Jo..třeba někdy za 10 let. Možná. To je právě kámen úrazu. Minimalismus skutečně není pro každého. Tudíž si to ještě raději promyslete, než se pustíte do dalších kroků.

Zařizování v minimalistickém duchu

Pokud máte jasno v tom, že minimalismus je přesně to, co chcete, pak hurá na další krok. Většinou tuto možnost uvítají ženy nebo muži po rozvodu. Změna prostoru je vítaná a zbavit se přežitků pomůže k cestě za novým životem. Teď bude důležité, aby interiér nepůsobil chladně, prázdně, neosobně a smutně. S tím pomohou přírodní prvky. Namísto kýčovité dekorace dejte přednost těm přírodním. Obrazy jsou rovněž vítané, ale nemusí jich být přehršel. Stačí jedno kvalitní dílo, které bude zajímavé a přitáhne pozornost.

Rostliny

Mimo přírodních dekorací, jsou vhodné také rostliny, které do prostoru vnesou pozitivní energii a život. Rostliny a světelné zdroje poskytují prostorům hojnost i bez nutnosti zaplnit místnost nábytkem. Tam, co dřív stávala bytelná skříň může stát houpací křeslo nebo malá pohovka pro relaxaci. Minimalisticky neznamená prázdný, takže velký nábytek můžete nahradit malým, ale účelným.

Barvy

Chcete-li mít toho doma skutečně co nejméně, pak si můžete vyhrát také s barevným laděním. Mít stěny bílé, jeden kus nábytku bez dekorací a kytek by nebyl minimalismus, ale prázdný byt. Pro minimalistický styl jsou vhodné všechny přírodní barvy a záleží, kam jakou chcete umístit. Nic se nemění na tom, že v ložnici jsou lepší studené barvy, kuchyni prospěje třeba žlutá. Skvělá je i šedá v obýváku. Sytost barvy volíme podle podlahové krytiny a dostatku denního světla. V minimalistickém interiéru také vyniknou úžasně celoplošné fototapety. Oblíbené jsou nejen přírodní motivy, ale i města.

Obrázky: casamea.ro

Laisser un commentaire