Muž vzal několik starých palet a vytvořil z nich královskou postel, kterou by mu záviděli i miliardáři

Fotografie: Depositphotos

Za pomoci pár nástrojů a vaší šikovnosti můžete i z něčeho tak prostého, jako jsou palety, vyrobit moderní rám postele. Popusťte uzdu své fantazii a kreativitě.

Dřevěné palety jsou obecně hodně využívány, většinou hlavně k přepravě různého zboží. Avšak často je jimi plýtváno a vyhazují se klidně i po prvním použití. Proto jsou levné a snadno dostupné všem. Použít je ale můžete i doma. Ptáte se jak? Třeba na rám postele.

Sežeňte si správné množství palet a dejte se do práce

Prvním krokem bude si palety opatřit. Lze je koupit či získat někde, kde již nejsou potřeba. Jejich množství je na vás. Záleží, zda chcete postel větší, nebo menší. Podle toho na základ zvolíte dvě, nebo čtyři. Pak jich bude samozřejmě ještě potřeba tak čtyři až pět na čelo postele, s nímž si můžete opravdu vyhrát, a na případné nohy rámu.

Fotografie: Unsplash

Výhody takové postele jsou, že nejenže vás finančně nezruinuje, ba dokonce může být i zcela zdarma. Ale také si vyrobíte naprosto originální kus. A můžete si být jisti, že nikdo na světě nebude mít stejnou postel jako vy. Dalším plusem je to, že se s ní dá lehce pohybovat a přesouvat ji. Jestli rádi tvoříte a baví vás plnit výzvy, je tento návod přesně pro vás.

Začnete s přípravou jednoduchého rámu

Když jste si již sehnali správné množství palet, můžete začít se samotným vytvářením. Je na vás, jestli šrouby smontujete pouze dvě palety, nebo čtyři. Připojíte k sobě jejich boční strany tak, abyste na ně mohli později položit matraci. Dále záleží, zda je máte akorát vysoké, nebo budete muset přidat ještě nohy. Na to vám poslouží dřevěné kvádry odřezané z palet.

Fotografie: Freepik

Pak se můžete vrhnout na čelo postele. Na to budete potřebovat jednu nebo dvě palety, podle velikosti postele. Ty postavíte vertikálně a kolmo je připevníte k základu. Tím jste s tou těžší částí hotovi. Teď stačí rám jen pečlivě obrousit, aby vám nehrozilo nebezpečí žádných třísek.

Buďte kreativní a vyhrajte si s čelem postele

Tímto se dostáváme k poslední části, a to je hlavní čelo postele, tedy lépe řečeno jeho výzdoba. Pokud chcete nechat rám takový, jaký je, můžete. Ale jestliže si s ním dáte ještě malinko práce, nikdo neuvěří, že jste postel vytvořili sami. Na dekorování budete potřebovat 15 prken na každou paletu v čele.

Fotografie: Freepik

Ta si úhlopříčně rozřízněte a zabrousíte. Pak je můžete poskládat a připevnit na jejich místo. Umístěte je špičkou u středu čelní palety v místě ohybu. Pak s tímto pokračujte a skládejte je dokola. Nakonec se zbavte nevzhledných okrajů a všechny ještě jednou zabruste. Pak si můžete vybrat lak a barvu, kterou rám natřete. A tím jste kompletně hotovi.

Zdroj: Asia Worker / Youtube

Laisser un commentaire