MÍSTO AVIVÁŽE – PŘIDEJTE 2, 3 KAPKY TOHOTO: Prádlo bude měkčí než kdy předtím

Víte, že při každém praní nemusíte do pračky přidávat aviváž? Můžete se vyhnout chemikáliím a udržet vaše prádlo dlouho svěží a na pocit měkčí než kdy jindy a tyto dvě ingredience jsou skvělou náhradou.

Ocet
Ocet využijete na odstranění skvrn z žehličky, úklid koupelny, lednice, mikrovlnky, ale nově ho můžete použít i jako aviváž. Doporučuje se používat destilovaný alkoholový ocet a jablečný ocet. Do přihrádky na aviváž nalijte ne více než 3 polévkové lžíce octa. Prádlo bude neuvěřitelně jemné a sametové a nebude cítit jako ocet.

Éterické oleje
Pokud používáte aviváž výhradně na vůni, existuje i přírodní varianta. Voňavé, opojné a jemné éterické oleje se používají při masážích, kosmetice a osvěžení pokojů a jejich nádherné vonné nóty může přijímat i prádlo. Smíchejte 2-3 lžíce esenciálního oleje dle vašeho výběru se 2 šálky octa. Dobře promíchejte, poté můžete směs použít jako klasickou aviváž a nalít do pračky, nebo jako sprej nastříkat na již vyprané prádlo.

Pro svěží vůni můžete použít eukalyptový a mátový esenciální olej; chcete-li, aby vaše prádlo vonělo jako po parfému, dejte mandlový olej, zatímco levandule bude vonět čistě a jemně.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *