5+ osvědčených triků, které Vám pomohou zbavit se mravenců!

Teplé počasí znamená spoustu času na venkově, či na chalupě, grilování s rodinou a přáteli, báječné dlouhé hodiny denního světla, ale také invaze mravenců. Mravenci dobře vědí, jak zničit piknik, a jsou docela sehraní, když se vkrádají do Vaší kuchyně.

Dnes Vám proto poradíme spolehlivé a geniální způsoby, jak se vypořádat s mravenci, ať již žijete s těmito šestinohými škůdci, nebo pokud se jim snažíte zabránit v tom, aby Vám teprve způsobili spoušť ve Vašem životě. Podívejte se na níže uvedené rady a zbavte se jich jednou pro vždy.

Jak se zbavit mravenců

 1. Skořice
  Mravenci jsou citliví na vůně. Můžete si proto pomoci skořicí. Smíchejte do rozprašovače lžičku skořice se šálkem vody a tímto roztokem postříkejte prostory u dveří a oken. Můžete také položit celé skořicové tyčinky ke dveřím.
 2. Kajenský pepř
  Také kajenský pepř můžete nasypat pod dveře a do oken. Je to fantastický odpuzovač. Když Vás trápí mraveniště, nalijte vodu s kajenským pepřem přímo do něj.
 3. Ocet
  Ocet mravence nezabije, ale zmate ho. Když na mravence kápnete ocet, bude spěchat hned do svého útočiště k ostatním mravencům. Díky octu tak vystopujete, kde se mravenci vyskytují.
 4. Zahradní hadice
  Když mravence vystopujete, pak už musíte zlikvidovat jejich mraveniště. Vpouštějte do něj vodu přímo zahradní hadicí po dobu deseti minut, nebo jej spařte vroucí vodou.
 5. Vysavač
  Nejdřív důkladně vysajte všechna místa, kde se mravenci objevují. Naplňte pak rozprašovač směsí octa a vody. Směs aplikuje všude tam, kde jste mravence zaregistrovali. Tímto pečlivým způsobem zlikvidujete již zanechané stopy.

Sdílejte tyhle geniální tipy jak se zbavit mravenců i s přáteli! Určitě se jim budou také hodit!

zdroj: newnser.com

Laisser un commentaire