Rady a tipy, jak pečovat o plavky, aby vydržely déle krásné

Plavková sezóna je tady a s ní i nutnost pečovat o své plavky, pokud je naším přáním, aby dlouho vydržely. To platí obzvlášť tehdy, pokud jste vodní živel a trávíte hodně léto také u moře nebo koupáním se v bazénu. Pořídit si dnes pěkné, kvalitní a módní plavky není levná záležitost, takže asi jen málokdo si přeje, kupovat každé léto troje nové bikiny. Přinášíme vám tipy, jak o ně pečovat, aby vám vydržely dlouho krásné a funkční.

Pořiďte si více než jen jedny…

Boty také nenosíte jedny do doby, než doslouží, ale střídáte je. S plavkami je to podobné. Je vhodné mít vícero plavek. Výhod to má několik. Jednak uděláte více parády, pak můžete mít plavky různých barev i střihů. Díky rozdílného střihu se pokaždé opálíte jinak, takže někdy můžete vystavit více bříško, jindy ramena bez provázků nebo pruhu za krkem. Navíc ženy by na sobě neměly nosit celý den jedny plavky (tedy alespoň spodní díl plavek). Vlhkost podporuje rozvoj plísní, tudíž je vhodné plavky během dne vyměnit za suché. Zatím vám ty první uschnou.

Před plaváním je opláchněte…

Než vlezete do bazénu nebo moře, skočte s plavkami pod sprchu. Díky tomu plavky absorbují méně chlorované nebo slané vody, která jim škodí.

Vyperte je i po plavání…

Samozřejmě, že nemáte běžet hned vyprat plavky poté, co vylezete v bazénu či moře. Ale až si budete měnit plavky za nové, ty použité vyperte. Samozřejmě ručně s použitím mýdla nebo šamponu na vlasy. Nepoužívejte ani příliš horkou vodu. Pořádně je vymáchejte v čisté vodě a jen z nich vymačkejte vodu – neždímejte je. Uschnout je nechte položené ve stínu na ručníku. Sluníčko by mohlo způsobit blednutí barev.

Speciální přípravky…

Pokud trávíte hodně času v bazénu a máte drahé plavky, zvažte nákup speciálního chlorového neutralizéru, který plavky ochrání před chlorovanou vodou. Tento speciální čistící prostředek pomáhá neutralizovat a odstraňovat chlór z plavek, což pomůže minimalizovat poškození a udržet plaky déle hezké.

Obrázky: pixabay

Laisser un commentaire