Vrátit bělost zašedlé podprsence lze snadno pomocí jedlé sody

Koupila jste si před nějakým časem bílou podprsenku, která však ztrácí svou barvu a šedne? Zapomeňte na bělidla a zkuste něco jiného. Uvidíte, že právě tento postup jí vrátí onu požadovanou bělost a hlavně krásu. Nevypadá vůbec dobře, když je původně bílá krajková podprsenka spíše šedá. Rozhodně není důvod ji vyhazovat, ani není důvod experimentovat s pracími prášky na bílé prádlo, nebo snad s různými bělidly. Mnohem lepší volbou je použít něco, co máte běžně doma.

Co je tím zázrakem, který pomáhá?

Říkáte si, co použít, aby byla vaše podprsenka, nebo jakékoliv jiné prádlo opět dokonale bílé? Je to věc, kterou máte běžně doma. Zcela obyčejná jedlá soda, která se většinou používá na pečení, nebo když člověka pálí žáha. Má však i jiné možnosti využití a právě bělení oblečení je jednou z variant.

Jaké ingredience budete potřebovat?

Hlavní ingredienci již znáte. Co ale neznáte, to je správné množství, stejně jako zcela určitě nevíte ani to, jaké jsou další věci, bez kterých se neobejdete. Pro bělení prádla je třeba mít k dispozici tyto tři věci v tomto množství:

  • 2 polévkové lžíce běžné kuchyňské soli
  • 1 polévkovou lžíci jedlé sody
  • 1 polévkovou lžíci saponátu

Rozpusťte ve vlažné vodě a vložte podprsenku

Do nádoby dejte dané tři složky a následně zalijte vlažnou vodou. Pozor na to, aby nebyla příliš horká, jinak by to mohlo vaši podprsenku poškodit. Potom vše důkladně rozmíchejte a následně už jste připraveni k tomu vložit do tekutiny svou podprsenku. Ta by měla být pokud možno celá pod vodou. Doba máčení se odvíjí od stupně znečištění. Plně však postačí rozmezí 15 – 30 minut.

Do pračky a vyperte na jemný program

Po vyjmutí vložte svou podprsenku do pračky, přidejte prášek na bílé prádlo a následně zapněte odpovídající prací program. A to ten, který je určený právě na spodní prádlo. Jedná se o šetrné programy, čemuž je přizpůsobena doba praní i teplota vody. Po vyprání stačí podprsenku nechat uschnout a poté si ji prohlédnout. Budete zírat, že je opět dokonale bílá. Tak, jako když jste si ji přinesla z obchodu.

Laisser un commentaire