Pohlcovač vlhkosti za pár korun. Udělejte to sami – předejdete problémům s plísní!

Netěsnými okny nebo vadným větráním se nám domů může dostat vlhkost. Spolu s ním přicházejí nežádoucí hosté – plísně a houby. Zablokujte jim cestu umístěním levného a účinného pohlcovače vlhkosti na parapet.

Nejde jen o pěkný vzhled interiéru. Přítomnost roztočů v místnosti negativně ovlivňuje naše zdraví. Pokud s tímto problémem bojujete, nemusíte hned sahat po profesionálním pohlcovači vlhkosti. Udělejte to sami levně!

Jak si vyrobit pohlcovač vlhkosti sami? Vyberte si způsob, který vám nejlépe vyhovuje!

Nepotřebujete vymyšlené látky, složité dovednosti ani specializované vybavení. Přečtěte si a rozhodněte se, která možnost se objeví u vás doma.

RÝŽE

Stačí vzít sáček suché rýže nebo ji dát do staré punčochy a dát ji na vlhké místo. Tuto metodu můžete také vylepšit – přidejte do rýže pár kapek esenciálního oleje – vytvoříte si domácí osvěžovač vzduchu!

SODA, SŮL NEBO KŘÍDA

Nasypte jedlou sodu do misky, zakryjte gázou a dejte stranou, kde se shromažďuje vlhkost. Pokud ztvrdne, znamená to, že již dostatečně absorboval vlhkost a je třeba jej vyměnit za čerstvý. Zkuste ji také nahradit solí nebo práškovou křídou.

Sůl můžete dát i do gázy – poslouží stejně dobře. Ale buďte opatrní, protože absorbuje vodu, rozpustí se. Takže stojí za to dát takovou „kabelku“ na talíř, aby nedělal nepořádek.

KVĚTY POhlcující vlhko

Jaký domácí odvlhčovač vybrat? Takový, který bude zároveň krásnou dekorací! Umístěte na okenní parapet kapradinu, špalku nebo růži Jericho . Každá z těchto rostlin vám pomůže.

Jak zabránit vlhkosti?

Místo boje s vlhkostí se ujistěte, že se neobjevuje. Začněte s několika zvyky:

  • Zkontrolujte stav vašeho větrání.
  • Byt pravidelně větrejte.
  • Důkladně otřete místa, kde používáte vodu (umyvadlo, vana, sprchový kout, umyvadlo).

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *