Jak zajistit zářivou čistotu vaší pračky za 1 minutu

Vaše pračka je možná nejnáročnější spotřebič v domácnosti na čištění. Vyčistí vaše oblečení, ale sám se stává špinavějším a špinavějším.

Za každou hranou se špína hromadí, dokud není příliš pozdě. Vyperete si tu špínu do oblečení nebo se vám porouchá pračka. Jak ale tento stroj skutečně vyčistit?

Proč byste měli pračku pravidelně čistit?

Žádná knihovna úklidových rad pro domácnost by nebyla úplná bez dobrého článku o hloubkovém čištění vaší pračky. A hlavně ty otravné gumové okraje, kde vše drží na svém místě.

Špinavé a mastné okraje zařízení nejen stárne, ale mohou také ovlivnit zářivé barvy a odolnost vašeho oblečení. Přesto pračku často čistíme jen povrchově. Rychlé, líné řešení je pro tuto chvíli užitečné, ale brzy toho budete litovat.

Proto vám na další stránce ukážeme, jak se tohoto problému můžete rychle zbavit pomocí jednoduchých domácích prostředků!

S tímto jednoduchým tipem se pračky snadno udržují. A opravdu to musíte udělat. Protože to může být někdy docela nebezpečné, když tohle necháte sežrat! Ponechání nečistot na místě (i když je to jen trochu) může být nebezpečné. Nevěříš mi? Dovolte mi, abych vám to vysvětlil.

Když v pračce necháte prach, nečistoty a další nežádoucí harampádí, rychle se hromadí. To způsobí ucpání hadic a jiných odpadů a vaše pračka se může přehřát. A u programů, které dosahují teploty 90 stupňů, se toto přehřátí může změnit i v požár.

Chránit musíte i zásuvku, která je samozřejmě blízko zařízení. V případě záplavy kvůli ucpání může voda a elektřina rychle způsobit nepříjemný zkrat. Takže tento hack opravdu potřebujete, aby bylo vše čisté. Udělejte to alespoň jednou za měsíc a vše je v pořádku. Na další stránce vám poskytneme nezbytnosti, abyste všemu tomuto neštěstí zabránili.

Zde je to, co potřebujete:

  1. Čisticí prostředek
  2. Citrón
  3. Soda
  4. Neabrazivní houba
  5. Čisticí utěrky
  6. Starý zubní kartáček
  7. Pinzeta

Krok 1: Čištění zásobníku na čisticí prostředek a nádržky na vodu

Máte nádrž na vodu, která je stále plně naplněna obsahem vašeho předchozího mytí? Pak je to první krok, kterým musíte projít. Otočte ventilem a držte pod koncem trubice nízký kbelík. Zde pak může vytéct veškerá voda, která byla ještě ve stroji. Vždy na to používám pánev a funguje to perfektně.

Poté na obě místa naneste směs sody a vody. Ujistěte se, že má tloušťku tenké pasty. Aniž by to šlo do 1 bodu, ale dostatečně tenké, aby se to příjemně roztíralo. A teď přichází ta nádherná chemická reakce. Vezměte citronovou šťávu a nalijte ji na směs. Poté rychle zavřete ventily a zásuvky, aby nemohly unikat výpary. Chemickou reakcí se vytvoří hustá pěna, která se dostane do nejmenších prasklin vašeho zařízení.

Nyní už stačí jen počkat a nakonec lze z mikrovláknové utěrky vše odstranit jedním tahem. Zajímá vás, jak to děláme s bubnem a hlavně těmi otravnými gumovými hranami?

Jedna nápověda: potřebujete zubní kartáček!

Krok 2: Buben

Produkty potřebné pro čistý buben máte pravděpodobně všechny již dlouho doma. Jen jste nevěděli, že i pro tohle mohou pracovat. Pokud je ještě nemáte doma, v každém supermarketu je dostatek všeho potřebného.

Proces pro váš buben je ve skutečnosti stejný jako u vašich zásuvek na zásobnících. A vzhledem k chemickému procesu, který práce prakticky dělá za vás, vám opět zabere jen 1 minutu. Zbytek času máte na dobrou epizodu Netflixu nebo jiné domácí aktivity.

To byl buben, ale gumový ráfek je jiný příběh…

Krok 3: Gumové okraje

Pokud jde o gumové okraje, může to být trochu složitější. Zde se za drobnými prasklinami mohou zaseknout odolné nečistoty, nebo dokonce uvíznout v měkké gumě. Použijte zubní kartáček se stejným roztokem a ručně vydrhněte úzké švy. A pro nejmenší černé pasažéry použijte pinzetu. Může to trvat minutu navíc, ale stojí to za to.

Vaše pračka tak bude opět bez poskvrny a vy i vaše oblečení budete opět v bezpečí. Od této chvíle sledujte svůj stroj pravidelně pomocí tohoto rychlého hacku a váš stroj vydrží mnohem déle.

Výsledek bude okamžitě patrný, protože vaše oblečení voní svěžeji než kdy jindy. A je tu ještě jedna výhoda, o které mnoho lidí nepřemýšlí: čistá pračka spotřebuje mnohem méně energie.

Laisser un commentaire