Starý lodní kontejner a 100 000 Kč. Matka samoživitelka vytvořila obdivuhodné bydlení pro sebe a dceru

Fotografie: Ashley Dace / Creative Commons / Attribution 2.0

„Když nemáte peníze, musíte být kreativní,“ říká mladá žena, která se musela odstěhovat z podnájmu. Dostala však zdarma starý lodní kontejner.

Už si nemohla dovolit bydlet v podnájmu. Starost o dceru a studium na vysoké škole jí nedávaly šanci na to, aby zvládala drahý podnájem. Kamarád jí navrhl, ať si postaví něco svého. Pak se jí naskytla příležitost dostat zdarma lodní kontejner. Neváhala ani chvíli a začala ho přetvářet k obrazu svému.

Okna, dveře, izolace, vše dělala sama

Ve videu se můžete podívat, jak šikovná maminka vytvořila bydlení pro sebe a dceru s velmi omezeným rozpočtem. Do začátku měla starý lodní kontejner tak, jak byl, když ho přivezli z lodě, a úspory kolem 100 000 Kč. První, co musela udělat, bylo obložení stěn a odpadní trubky, aby mohla pohodlně používat dřez a sprchu.

Vyřezala všechny otvory na okna a dveře. Sama říká, že jí to trvalo hodně dlouho. Pak otvory osadila. Udělala izolace stěn a podlahy. Poté už mohla vše zařídit starým nábytkem. Zkušenost měla pouze jedinou, když renovovala starou loď. Neměla však žádné zkušenosti se stavbou a musela si na vše přijít sama. Výhodou kontejneru je podle ní to, že se můžete téměř okamžitě nastěhovat.

Kontejner časem nestačil, tak přistavili ložnici z valníku

Brzy tak vznikl prostor, kde je kuchyně, obývací pokoj a herna pro její dcerku. Dříve tu obě i spávaly. Pak jim však prostor začal být malý, a tak začala uvažovat o tom, že by udělala kontejner na patro. Avšak nakonec se rozhodla v blízkosti kontejneru vybudovat další obytnou místnost, tentokrát ze starého valníkového přívěsu. Ten jim nyní slouží jako velkorysá ložnice s obrovskými okny. Mohou tak v noci s dcerou pozorovat hvězdy a měsíc přímo z postele.

Našlo se i místo na spací patro, kde může přespat rodina nebo přátelé, když přijedou na návštěvu. S omezeným rozpočtem musela být nesmírně kreativní. Přijela do sběrného dvora a dívala se, co lidé vyhodili. Musela vymyslet, jak věc, která se jí líbila, zakomponovat do interiéru a k čemu by mohla posloužit. Sama se divila, co vše můžete najít ve věcech určených na vyhození.

Vešla se do 100 000 Kč kompletně se vším

Podařilo se jí tak většinu nábytku získat zcela zdarma. Okna, dveře podlahy, to vše pořídila velmi levně z druhé ruky. Podlaha ji stála 1 500 Kč, okno kolem 500 Kč, skříň 300 Kč. Její nízký rozpočet jí tak díky kreativitě bohatě postačil k tomu, aby získala pohodlné bydlení o 160 metrech čtverečních. Možná to není to nejluxusnější bydlení, ale klobouk dolů, vezmeme-li v potaz, jak málo peněz na přestavbu měla.

žena zatlouká hřebíkžena zatlouká hřebík
Fotografie: Freepik

Mladá maminka pochází z Argentiny a říká, že tam lidé žijí velmi skromně. Její bydlení by tam bylo považované za velmi pěkné, až luxusní. Nejdůležitější však pro ni je čas, který ušetří, když nemusí vydělávat na drahý podnájem. Znamenalo by to pro ni desítky hodin práce týdně, jež by nemohla trávit se svou dcerou.

Nechtěla být otrokem banky a je šťastná, že má své skromné bydlení. Plně si také uvědomuje, že žití na malém prostoru vás také nutí k zamyšlení, jestli nemáte zbytečně mnoho věcí. Příroda, která její dům obklopuje, je další výhodou, již si nemůže vynachválit. Čas zde plyne jinak než v rušném městě, a to ona miluje.

Zdroj: Littlethings

Laisser un commentaire